Bilgisayarınızı tehlikelerden koruyan en iyi ücretsiz antivirüs programları

En iyi ücretsiz antivirüs programları teknolojinin gelişmesiyle birlikte verilerimiz için tehdit olan virüslere karşı koruma sağlıyor. Virüsler bilgisayarımıza sessizce yerleşerek bizlere önemli zararlar verebilir. Kredi kartı bilgilerimizi, üyelik bilgilerimizi veya fotoğraf gibi kişisel verilerimizi çalabilir.

Ücretsiz virüs programının bilgisayarımızı olası tehditlerden koruyabilecek seviyede olması gerekmektedir. Ücretsiz antivirüs programı bilgisayarımızın performansını etkilemeden arkaplanda çalışmalı. İşte sizler için en iyi ücretsiz antivirüs programlarını seçtik.

1. Avast Free Antivirus

Avast Free Antivirus
Avast Free Antivirus

Listemizin ilk sırasını Avast’a vermek istedik. Dünyada yaygın olarak kullanılan ücretsiz antivirüs programıdır. İçerisinde barındırdığı zengin özellikler sayesinde gönlümüzü fethediyor.

Program kurulduktan sonra bilgisayarımızı genel bir tarama yapmaktadır. Bu taramayı listemizde verdiğimizde diğer programlarda yapacaktır. İlk kurulumda bilgisayarınızda biraz yavaşlama hissedebilirsiniz. Fakat tarama bittikten sonra sadece bilgisayarınıza yeni dosya yüklendikçe tarama yapacaktır.

2. Kaspersky Free Antivirus

Kaspersky Free Antivirus
Kaspersky Free Antivirus

Kaspersky, diğer en iyi ücretsiz antivirüs programları gibi stabil ve hızlı çalışmaktadır. Tek dezavantajı kullanıcı arayüzünün karışık olması. Bunun haricinde gayet kullanışlı bir programdır. Kötü amaçlı yazılım koruması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir programı yüklemeden önce sizi olası tehditlerden korumaya çalışacaktır.

3. Bitdefender Antivirus

Bitdefender Antivirus
Bitdefender Antivirus

Bitdefender antivirüs programı sade ve sadece işini yapan bir programdır. Tarama özelliği kısıtlıdır, diğer programlar gibi geniş kapsamlı tarama yapmaz. Bitdefender’in en çok tercih edilmesinin sebebi bilgisayarın performansını düşürmez.

4. Microsoft Windows Defender

Microsoft Windows Defender
Microsoft Windows Defender

Hepimizin bildiği gibi Microsoft Windows Defender bilgisayarımıza kurulu bir şekilde gelmektedir. Diğer ücretsiz virüs programlarına kıyasla çok iyi olduğunu söyleyemeyiz. Virüs tespiti oldukça çok azdır. Bu nedenle bizi her türlü riskten kurtaramayabilir. Bilgisayarımız ile birlikte stabil çalışmaktadır. Asla performans düşüklüğü oluşturmaz.

5. AVG AntiVirus Free

AVG AntiVirus Free
AVG AntiVirus Free

AVG her zaman performanslı bir antivirüs programı olmuştur. Hiç bir zaman bilgisayarları yorduğu görülmemiştir. Virüslere karşıda oldukça başarılıdır. Bizi tehditlere karşı gayet güzel bir şekilde koruyacaktır. Kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

6. Avira Free Antivirus

Avira Free Antivirus
Avira Free Antivirus

Avira, Almanlar tarafından geliştirilmiş bir ücretsiz antivirüs programıdır. Dünya çabında bir çok ödülü bulunmaktadır. Performans odaklı çalışan bir programdır yani hafiftir, bilgisayarınızı yormaz. Kullanıcı arayüzü oldukça basittir, herkes kolaylıkla kullanabilir. Gerçek zamanlı koruma ve güncelleme desteği sunmaktadır.

7. Panda Free Antivirus

Panda Free Antivirus
Panda Free Antivirus

Panda antivirüs programı Türkçe dil desteklememektedir. Çoğu kişi tarafından duyulmamıştır. Diğer programlar gibi ücretsiz versiyonu bulunmaktadır. Sınırlı VPN hizmeti sunmaktadır.

8. Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes Anti-Malware
Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes, tarayıcımıza bulaşan sitelerde dolaşırken bir anda karşımıza çıkan reklamları gayet iyi bir şekilde temizlemektedir. Reklam virüslerine karşı etkili koruma sunmaktadır. Anti-Malware tam anlamıyla bir antivirüs programı değildir. Antivirüs programlarına destek amaçlı bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Sizler için en iyi ücretsiz antivirüs programlarını listeledik. Listede yer alan programlardan bir tanesini bilgisayarınıza kurarak olası tehlikelerden korunabilirsiniz. Listemizde ücretsiz ve kaliteli virüs programlarını bulabilirsiniz.

Sizlere önermiş olduğumuz programlar sürekli olarak güncellenmektedir. Güncellenmesi yeni çıkan virüslere karşı koruma sağlamaktadır. Güncellenmeyen, yeni versiyonu çıkmayan programları kullanmanızı kesinlikle önermiyoruz.

Bir cevap yazın