Huawei, Google ile yollarını ayırdıktan sonra kullanıcılarına eskisi gibi uygulama desteği verebilmek için kendi marketini açtı. Sizlerle birlikte AppGallery ne işe yarar hep birlikte bakalım.

 • Huawei AppGallery nedir?

  Huawei AppGallery

  Google ile yollarını ayıran Huawei kendi uygulama mağazını açmaya karar verdi. AppGallery için kısaca uygulama mağazası diyebiliriz. Huawei, Google ile birlikte çalıştığı dönemde Google Play kullanmaktaydı. Kullanıcılar WhatsApp gibi uygulamaları Google Play üzerinden indirmekteydi. Şimdi ise WhatsApp gibi uygulamalar AppGallery üzerinden indiriliyor.

 • Huawei AppGallery güvenilir mi?

  AppGallery, Huawei tarafından üretilmiş bir market uygulamasıdır. Bu nedenle Google Play kadar güvenlidir. Arkasında güçlü bir ekip durmaktadır. AppGallery’e eklenen uygulamalar sürekli olarak güncellenmektedir. AppGallery’deki uygulamalar eski değildir, en son versiyonlar her zaman bulunmaktadır. Uygulamaları güvenli bir şekilde telefonunuza indirebilirsiniz.

 • AppGallery hangi uygulamaları barındırıyor?

  AppGallery yakın zamanda çıkmasına rağmen piyasaya hızlı bir giriş yaptı. Uygulama yapımcıları kısa sürede AppGallery’de yer almaya başladı. Banka uygulamaları, mesajlaşma uygulamaları, oyun gibi bir çok uygulama yer almaktadır. Her geçen gün bu sayı artacaktır.

 • AppGallery Developer nedir?

  AppGallery Developer, uygulama geliştiricileri için açılmış olan bir platformdur. AppGallery’e uygulama yüklemek için kullanılır. Geliştiriciler bu platforma kayıt olarak uygulamalarını kolay bir şekilde yayınlayabilirler. AppGallery şuanda geliştiriciler için bir gelir kapısı olabilir. Çünkü hala gelişmekte olan bir market var. Uygulama sayısı her geçen gün artan bir markete sizde bir an önce yer edinebilirsiniz.

 • Huawei AppGallery ücretli mi?

  Huawei AppGallery tamamen ücretsiz bir uygulama marketidir. Tüm android destekli cihazlara bu marketi indirip kullanabilirsiniz. Sadece Huawei markasına yükleniyor gibi algılanmasın. Tüm markalara bu uygulama yüklenebiliyor.

 • Huawei AppGallery nasıl indirilir?

  AppGallery’i çok basit bir şekilde indirebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece AppGallery sitesine gitmek ve “Şimdi Yükle” butonuna basmak. Telefonunuza indirilen apk dosyasını kurabilirsiniz. Ek olarak sitede yer alan QR kodunu okutarak indirebilirsiniz.

Huawei AppGallery, Huawei markalı telefonların geleceği ve devamlılığı için çok önemli bir uygulamadır. Bu uygulamanın devamlılığı, güncelliği sürekli olarak denetimde tutulması gerekmektedir. Kullanıcılar uygulama azlığından veya uygulamaların zor yüklenmesinden şikayetçi olmaya başlarlarsa Huawei markasından vazgeçip diğer markalara yönelebilirler.

Bir cevap yazın